Najnowsze wpisy

Moc słów, czyli koktajl dla psyche

To słowa Cię tworzą, warto być odpowiedzialnym twórcą. Gdy myślisz o sobie dobrze, to myślisz o świecie też dobrze, gdy myślisz o świecie dobrze, to myślisz też o sobie dobrze, bo przecież jesteś jego częścią. To co mówisz do siebie ma wpływ na postrzeganie Twojej osoby i  świata, który Cię otacza. Słowa mają ogromną moc, mogą być trucizną lub dawką siły. Dlatego warto odrzucić to co Cię niszczy, ogranicza, a pielęgnować to co wzmacnia i jest wartościowe. Gdy napełniasz głowę negatywnymi myślami,Twój umysł jak oddany sługa, robi wszystko, żeby potwierdzić, że masz racje. Pozytywne myślenie to klucz dobrego samopoczucia. Słowa są dla umysłu, jak dotyk dla ciała, tym samym mogą być czułe i sprawić radość, ale mogą też zranić, tak jak silne uderzenie. Jeśli Twoje relacje z światem są dobre, a co za tym idzie ze samym sobą- pełne wdzięczności, docenienia, uważności  i radości to doświadczasz i przeżywasz, życie jako pełne i wartościowe. Zastanów się w jaki sposób i  co mówisz do siebie i do bliskich Ci osób.

Ćwiczenie- Słowa to dar, wykorzystaj go.

Masz wybór jakie słowa padają z Twoich ust. Dokonuj wyboru , który Cię uskrzydli. Wypisz na kartce złe słowa, które zdarza Ci się do siebie wypowiadać, a następnie przeformułuj je na takie, które dodają mocy.

Na przykład:

Słowa raniące: „ Nie jestem wystarczająco dobra” ,

zamień na

Słowa dające moc: „ Jestem wartościowa, mogę więcej niż myślę”.

Znajdź w sobie tą siłę i zacznij używać takich słów, które dodadzą Ci siły oraz optymizmu.To dopiero początek, zmiana słownictwa, wpłynie wkrótce na Twoje przekonania, a to z kolei na postrzeganie świata i ludzi dookoła. Spróbujesz?